Cestování do USA pro turisty bez víza - registrace ESTA

V případě, že cestujete do Spojených států amerických na omezenou dobu na méně než 90 dní na dovolenou, za účelem návštěvy rodiny, přátel, případně cestování a poznávání amerického kontinentu, a nemáte v plánu v USA pracovat, je možné tuto zemi za určitých podmínek navštívit bez nutnosti zažádání o vydání turistického víza, a je možné si požádat o zjednodušenou formu tzv. cestovní registrace ESTA. Pozor, nejedná se o vízum.

Loterie o zelenou kartu USA - permanent resident

Bližší podmínky k získání tohoto cestovního povolení se dozvíte na stránkách Ministerstva vnitra České republiky.

Cestovní registrace ESTA není vízum. Nesplňuje zákonné ani regulační požadavky a nemůže sloužit místo amerického víza, které vyžadují zákony USA. Jednotlivci, kteří už mají platné vízum, budou mít nadále možnost cestovat do USA za účelem, pro který jim bylo vízum vydáno. Získání víza vyžaduje termín pohovoru, návštěvu velvyslanectví USA nebo konzulátu USA, pohovor s konzulárním úředníkem, čas na zpracování žádosti a zaplacení poplatku.


Logo ESTA

Oficiální stránky registrace do USA bez víza ESTA, na kterých můžete zahájit vyplnění vaší žádosti kliknutím na tlačítko „NEW APPLICATION“, případně zde můžete ověřit stav již podané žádosti kliknutím na „CHECK EXISTING APPLICATION“


Jak podat žádost registrace ESTA? Jsou k dispozici 2 způsoby:


Poplatek za vyhotovení registrace ESTA je přibližně 14 USD (amerických dolarů) za 1 žádost.

Je možné, že Vaše žádost ESTA nebude odsouhlasena. Pak je nutné podat žádost o vízum na americkém velvyslanectví a absolvovat pohovor s konzulárním úředníkem.


Bližší informace k získání víza naleznete na stránkách amerického velvyslanectví v České republice.


Údaje uvedené v tomto postupu jsou platné pro rok 2019, informace a poplatky se můžou do budoucna změnit.Pokud vás Spojené státy americké při první návštěvě okouzlí tak, že se stanou vaší zemí zaslíbenou, můžete se pokusit o získání trvalého povolení k pobytu a zároveň pracovního povolení v loterii o zelenou kartu, ve které se v USA každoročně losuje o 50.000 karet trvalého pobytu "Permanent Resident", a můžou se jí zúčastnit také občané České republiky.


Na vaši cestu do USA se pečlivě připravte. Pokud nechcete cestovat prostředky hromadné přepravy a chcete si váš výlet užít, nezapomeňte předem provést rezervaci automobilu v půjčovně.
Texty písní a překlady, které se nacházejí na serveru RadioOnline.cz, jsou chráněny autorskými právy jejich vlastníků a slouží výhradně ke vzdělávacím účelům. Nahlásit protiprávní obsah