JAK SE DOPRAVIT Z PEVNINY NA OSTROVY SARDINIE, KORSIKA, ELBA A JINÉ? – cestovat letadlem, nebo je lepší cestovat autem a trajektem?

Sardinie je nepochybně perlou Evropy, a svou geografickou polohou dostupnou a stále častěji vyhledávanou destinací. Tento skvostný ostrov je mezi českými občany velmi oblíbený. Je lepší se zde dopravit letecky z některého letiště z České republiky, případně blízkého zahraničí, anebo se dopravit autem po silnici dlouhé bezmála 1200 km, a následně se přepravit plavbou trajektem, která trvá přibližně 5 až 8 hodin? Obě trasy mají své výhody i nevýhody, vše záleží nejen na dobré přípravě, ale i správném načasování cesty.

Sardinia fery

Doprava letecky

REZERVACE LETENKY

Letecká přeprava osob do dovolenkových destinací

Letecká přeprava je ideální volbou pro cestovatele mířící do oblíbených dovolenkových destinací. Díky rozsáhlé síti leteckých spojení se můžete snadno dostat do nádherných míst po celé Evropě. Od slunečných pláží v Itálii a Španělsku, přes romantická města Francie až po malebná pobřeží Chorvatska, letadlo vás rychle a pohodlně přepraví do vaší vysněné destinace. Moderní letadla nabízejí komfortní sezení, zábavní systémy a vynikající palubní služby, které zpříjemní vaši cestu. Navíc, díky častým letům a konkurenceschopným cenám letenek, je letecká doprava dostupná téměř pro každého. Ať už plánujete relaxaci na pláži, objevování historických památek nebo aktivní dovolenou, letadlo je rychlý a efektivní způsob, jak zahájit své dobrodružství.


Výhody cestování letadlem


NevýhodyDoprava autem / trajektem

REZERVACE TRAJEKTU

Zvažujete, zda využít přepravu trajektem? Nejenže je to pohodlná a efektivní volba, ale také nabízí několik výhod oproti cestování letadlem. Přeprava trajektem představuje nezapomenutelný zážitek samotný o sobě. Užijte si relaxaci na palubě, kde si můžete vychutnávat úžasný výhled na modré Tyrhénské a Středozemní moře, a kochat se panoramatickými výhledy na pobřeží. Můžete si vybrat z různých tras a společností, které nabízejí přepravu na Sardinii, Korsiku, Elbu, Sicílii, Maltu a Lampedusu, a najít tak tu nejvhodnější variantu pro vaše vysněné cíle a potřeby.

Jednou z hlavních výhod přepravy trajektem je možnost převézt své vlastní vozidlo. To znamená, že budete mít absolutní svobodu při prozkoumávání své vysněné destinace. Můžete si vzít všechny potřebné věci, jako je například sportovní vybavení, oblíbená jízdní kola, a bez problémů je používat během svého pobytu na ostrově. Tím získáte nejen flexibilitu, ale také možnost objevit více míst a prozkoumat to, co ostrovy nabízí.

Další výhodou cestování trajektem je možnost relaxace a odpočinku na palubě. Trajekty jsou vybaveny pohodlnými sedadly, restauracemi, bary a obchody, abyste si mohli dopřát veškeré pohodlí. Můžete si vybrat různé kategorie ubytování, od jednoduchých sedadel až po luxusní kabiny se všemi moderními vybaveními. Během přepravy si můžete vychutnat panoramatický výhled na moře, relaxovat na sluneční palubě, číst si knihu nebo se prostě nechat unášet vlnami.

Výhody


Nevýhody


Při rozhodování mezi těmito dvěma možnostmi je důležité vzít v úvahu osobní preference, rozpočet, celkový cestovní plán a to, jak hodnotíte rychlost cesty oproti flexibilitě a pohodlí.Příprava na cestu trajektem

Cestování na vyhledávaná letoviska Sardinie, Korsika, Elba, Sicílie, Lampedusa a Malta letadlem je poměrně jednoduchá, stačí si objednat letenku, dopravíte se na odletové letiště a letíte. My jsme zvolili přepravu autem, s sebou jsme měli také motorový člun a chtěli jsme být mobilní po celém pobřeží a prozkoumat co nejvíce turistických míst a pláží.

Před cestou autem je nutné si dopředu objednat trajekt, který vás v určitém termínu a čase dopraví z některého z přístavů na pevnině, nejčastěji z Itálie, možné je v případě zájmu doplout z jiných zemí, například z Francie.Výběr přístavu a přepravce

ferry port Olbia

Pro vaši cestu si nejdříve zvolte nejvhodnější přístav dle Vaší dostupnosti autem. Lze předpokládat, že čím je kratší cesta na Sardinii z pevniny Itálie, tím bude plavba méně nákladná. Můžete si zvolit odplutí z nabídky několika přístavů například v Janově, Livorno, Piombino, Civitavecchia nebo Neapol. Plavba na Sardinii je možná buď do Olbia, někdy také do Golfo Aranci nebo Porto Torres. Vždy záleží na aktuální nabídce jednotlivých dopravců.


My jsme si naši přepravu trajektem na Sardinii zvolili přístav v Livorno (Itálie) a plavbu na Sardinii přes noc. Vhodný trajekt jsme si vyhledali se zadáním konkrétního přístavu odjezdu (z Livorno) a příjezdu (do Olbia), a to přes srovnávací a rezervační portál nabídek jednotlivých přepravců. Možnosti jsou velmi rozsáhlé, cestovat trajektem můžete na mnoho jak evropských ve Středomoří a na Jadranu, tak také do vzdálených oblastí mnoha dalších destinací v okolí Severní Ameriky, Afriky, Austrálie i Asie. Výhodou tohoto portálu je, že srovnává zároveň nabídky několika různých společností, které na dané trase provozují trajektovou přepravu. V různých oblastech je možnost srování nabídek různých společností (Corsica Sardinia ferries, Grimaldi lines, MOBY, Toremar, Blu Navy, a mnoho dalších), a můžete si tak jednoduše porovnat nabídky ve zvoleném termínu nalodění a také vaší zpáteční cesty. Ceny se liší při plavbě různými společnostmi, a také v různých časech konkrétního dne. Často jsou k dispozici také speciální a last minute nabídky, proto doporučujeme prvotní vyhledání termínu a přepravce na tomto portále.Výběr přepravce

Při výběru přepravce se neorientujeme vždy jen podle ceny, ale také podle referencí jak byli zákazníci spokojeni, a v jakém stavu a čistotě jsou prostory lodě jednotlivých přepravců. My jsme se ve dvou různých termínech plavili se společnostmi Grimaldi Lines a ve druhém termínu s MOBY Lines.


Grimaldi Lines vychází cenově mnohdy jako levnější přepravce, podobným dojmem na nás působila také čistota v prostředí lodi. Lidé, kteří nemají rezervace kabin ke spaní, mnohdy spí v oblasti na chodbách lodi, případně také na sedačkách v hlavní restauraci.


MOBY Lines má nabídku základních palubních lístků za vyšší cenu, ale podle naší osobní zkušenosti z druhé plavby společností MOBY Lines za to nabídnou lepší komfort a čistotu. Lodě MOBY Lines jsou pomalovány pohádkovými bytostmi, které budou obdivovat zejména děti.Rezervace plavby a nalodění

Možnost rezervace trajektu je buď přes portál některého z přepravců, anebo nejrychlejší je porovnání nabídek všech přepravních společností a rezervace přes rezervační portál zprostředkovatele.

My jsme při první plavbě rezervovali přes srovnávací a rezervační portál.

Při rezervaci si po vstupu na stránky rezervačního portálu jednoduše zvolíte místo přístavu odjezdu a příjezdu na Sardinii, termín a čas, počet cestujících, značku a typ auta, přívěs, střešní box, případně spolucestujícího domácího mazlíčka.

Následně si můžete zvolit další parametry ke zvýšení pohodlí při plavbě. V případě noční plavby byste měli myslet na to, kde budete na lodi spát. Za příplatek si můžete při rezervaci zvolit spaní v kabinách po dvou nebo čtyřech postelích, které jsou buď vnější s okny (outside) nebo vnitřní bez oken (uvnitř). Případně si můžete rezervovat sedadlo k sezení.

Systém vám pak automaticky vyhledá volná místa a následně můžete trajekt objednat a zaplatit.

Následně dostanete kód vašeho lístku (ticketu), který můžete mít také uložen ve vašem telefonu, to je dostačující, nemusíte si nic tisknout. Ten pak ukážete obsluze před trajektem při seřazování vozidel na parkovišti. Pak vám bude vytištěn palubní lístek, který se umístí za stěrač automobilu, a čekáte na pokyn k nalodění.


Na některých lodích je možné spát také na horní palubě, na které jsou k tomu určena sedadla nebo plážová dřevěná lehátka.


Při objednávání trajektu neplatí vždy, že čím dříve objednáte, tím lepší cenu získáte, cena bývá někdy výhodná i jen několik dní před plavbou. Pro jistotu ale s objednáním palubního lístku neotálejte, abyste se na Sardinii dostali včas, a to především v termínu hlavní sezóny od začátku července do konce srpna, kdy na Sardinii cestují na dovolenou také Italové, a trajekty bývají více plné.


Byli jste informováni o změně terminálu k nalodění?

Nebuďte překvapeni, pokud vám bude zaslána sms se změnou místa nalodění. Cestovali jsme z Livorno, a také nám byla zaslána sms se změnou místa k nalodění. Jeli jsme tedy na jiné místo, a tam nás obsluha přístavu nasměrovala ještě na jinou část terminálu pro odplutí lodě z Livorno směr Olbia.


Rezervovali jste si noční plavbu? Co si vzít s sebou…

Pokud se jedná o ubytování na trajektu, máte na výběr mezi různými možnostmi. Můžete si vybrat mezi standardními kajutami, které nabízejí pohodlné postele a soukromí, nebo si dopřát luxusní kabinu s vlastním sociálním zařízením a dalšími výhodami. Každá kajuta je vybavena potřebným vybavením, abyste se cítili jako doma, a poskytuje vám soukromý prostor pro relaxaci a odpočinek.

Na noční plavbu se dobře připravte. Pokud nemáte objednanou kajutu nebo aspoň sedadlo, budete se muset někde umístit v rámci paluby na dřevěná lehátka nebo si sednout někde do prostoru, nebo v hlavní restauraci, která bývá přes noc otevřená. Určitě si z auta vezměte spacáky a teplé oblečení, a to i pokud cestujete v horkých letních dnech, jelikož noci bývají chladné a od moře fouká čerstvý vítr. V prostorách trajektu na horních palubách fouká chladnější vítr od moře, v teplém oblečení a spacáku (popřípadě na nafukovacím lehátku) se vám bude plavit příjemněji.Zkušenost při rezervaci trajektu

Většinou rezervace a platba proběhne v pořádku, a následně vám přijde potvrzení, palubní lístek s parametry plavby a místa, termínu a času nalodění.

Může se ale podobně jako nám při jedné z rezervaci palubních lístků stát, že se během platby rezervace nepodařila. Po zadání všech parametrů plavby, služeb a osobních údajů všech cestujících byly zadány údaje platební karty a následně potvrzena platba. Nicméně se na obrazovce objevila následující informace:


„The operator has received our booking request BUT did not send a confirmation back. Please contact call centre to confirm the booking. Your card HAS been debited.

Please do NOT click back in your browser, or attempt to visit the previous page. Your payment card may be debited again.


Tato informace znamená:

„Provozovatel obdržel náš požadavek o rezervaci, ALE neposlal zpět potvrzení. Prosím kontaktujte zákaznické centrum, abyste potvrdili rezervaci. Platba byla stržena z vaší karty.

Prosím Neklikejte ve vašem prohlížeči zpět, nebo nezkoušejte navštívit předchozí stránku znovu. Vaše platba by mohla být stržena znovu.


V případě komplikací s rezervací trajektu musíte vyhledat telefonní číslo zákaznického centra v kontaktech. Po telefonickém dotazu na zákaznickou linku nám následně bylo jako důvod sděleno, že je systém živý, a že se cena během rezervace navýšila o 33 EUR, a zda souhlasíme s navýšením platby. Pokud s navýšením nesouhlasíte, objednávku stornujte, a nechejte si emailem zaslat potvrzení o zrušení rezervace a vrácení platby. Následně si můžete zvolit jinou variantu z nabídky termínů plavby.


Pokud s navýšením ceny souhlasíte, rezervaci je možné dokončit.


Rezervace trajektu

REZERVACE TRAJEKTU

Vaši rezervaci trajektu můžete provést do mnoha nádherných destinací, nabídka je velmi rozmanitá, a je jedno, jestli cestujete za poznáním nových nebo již vámi známých míst. Navštívit tak můžete oblíbené kouty nejen v Evropě, ale vašim snům se meze nekladou a plout tedy můžete téměř do celého světa.

Po objednání palubního lístku se tak dostanete téměř kamkoli. Stačí zadat název požadovaného místa nebo přístav odjezdu a příjezdu z nabídky, datum odjezdu a případně také zpáteční nebo další cesty do vybraného místa, a můžete vybírat z dostupné nabídky přepravních společností:

V oblasti EVROPY

se můžete plavit nejen v rámci jedné země, ale dle lodního spojení se můžete pohybovat i mezi jednotlivými státy třeba z nebo do Francie (Nice, Toulon, Marseille, Sète, Roscoff, Saint-Malo, Granville, Carteret, Dielette, Cherbourg, Caen, Le Havre, Dieppe, Calais, Dunkirk), Španělska (Barcelona, Santander, Denia, Bilbao, Algeciras, Ceuta, ALicante, Melilla, Almeria, Bueu, Cádiz, Cangas), Itálie (ŘÍM Civitavecchia, Janov, Savona), Norska (Oslo), Finska (Helsinky), Dánska (Gedser, Rodby) a ostrov Romo (Havneby), Švédska (Trelleborg, Malmo, Nynashamn), na Gotland (Visby), Německa (Rostock, Brunsbuttel, Kiel, Cuxhaven, Puttgarden, Travemunde), německý ostrov Sylt (List), Velké Británie, Anglie (Dover, Folkestone, Lymington, Poole, Plymouth, Liverpool, Birkenhead, Newhaven, Newcastle, Heysham, Hull, Yarmouth, Ryde, Cowes, Fishbourne (Isle of Wight), and Harwich), Irska (Dublin, Belfast, Cork, Rosslare), Nizozemí (Rotterdam, Hook Of Holland, Amsterdam Ijmuiden), Belgie (Zeebrugge), Estonska (Tallinn), Lotyšska (Liepaja), Litvy (Klaipeda), nebo na Sicílii (Trapani), na Normanské ostrovy Jersey, Guernsey (Saint Helier), ostrov Man (Douglas), ostrov Scilly (St. Mary's), za ne tak vzdálenými španělskými Baleárskými ostrovy Ibiza (Ibiza San Antonio), Mallorca (Alcudia, Palma), Menorca (Ciutadella, Mahon) a Formentera, Kanárské ostrovy z přístavu Cádiz Las Palmas, Lanzarote (Arrecife), Fuerteventura (Puerto del Rosario), La Palma (Santa Cruz de La Palma), Tenerife (Santa Cruz de Tenerife), nebo na další španělské ostrovy Cies, Algeciras, Ons, případně na jiný velmi oblíbený francouzský ostrov plný slunce, skvělého vína a chutného jídla Korsika (přístavní místa Bastia, Porto Vecchio, L'Île-Rousse, Propriano, Ajaccio).


V SEVERNÍ AMERICE

Plavební spojení trajektových tras v této oblasti můžete nalézt v místech Spojené Státy Americké (Miami, Long Beach, Avalon, Dana Point, San Pedro LA, Bar Harbor, Boston, Provincetown, Georges Island, Spectacle Island, Cape May, Lewes, Formia, Hyannis, Nanrucket, Oak Bluffs (Martha's Vineyard), Satem, Two Harbors)

Bahamy (Bimini, Freeport (Grand Bahama), Nassau (New Providence), Spanish Wells a Harbour (Ekeuthera)

Kanada (Britská Kolumbie) (Coal Harbour, Keats Landing), Kanada (ostrov Vancouver) (Victoria), Kanada (Nové Skotsko) (Yarmouth), Kanada (Vancouver, Horseshoe Bay)

Mexiko (La Paz, Mazatlan, Topolobampo)

Do AFRIKY

Maroka (Al Hoceima, Nador, Tangier Med), Tuniska (Tunis, Zarzis), Alžírska (Alžír, Oran, Ghazaouet, Skikda)

..a mnoho dalších linek, které vás spojí se světem a novým dobrodružstvím nejen na palubě lodi.

Příjezd do přístavu, vjezd do garáže a ubytování

ferry parking

Před příjezdem do blízkosti přístavu zadejte adresu místa nalodění podle potvrzení z rezervace do navigace ve vašem voze, a při příjezdu blíže k trajektu je k dispozici také několik naváděcích cedulí pro konkrétního přepravce a cílový přístav. Cedule vás navedou až na příslušné parkoviště kde budete před vjezdem na parkoviště obsluhou vyzváni k předložení palubních lístků, občanských průkazů nebo pasů podle toho kam cestujete, a budete nasměrováni do určité řady na přilehlém parkovišti. Zde budete se svým autem, obytným vozem nebo motocyklem čekat na další pokyny. Příjezd do prostoru přístavu doporučujeme alespoň 2 hodiny před plánovaným časem odplutí trajektu, abyste měli na nalodění a přípravu klid. Sledujte pečlivě obsluhu, dokud nebudete vyzvání ke vjezdu do útrob lodi, a následně budete další obsluhou nasměrováni buď do garáže v podpalubí, nebo do některé garáže v horních palubách. Pokud budete nasměrování dolů do podpalubí, pak budete po doplutí do cílového přístavu z trajektu vyjíždět až jako poslední, protože nejdříve opouští trajekt vozidla, která jsou umístěna na horních palubách. Proto doporučujeme nespěchat a nevjíždět do lodi jako první.

Vozidlo dle pokynů obsluhy zaparkujte a nezapomeňte pečlivě zatáhnout ruční brzdu. Pak si zaznamenejte číslo označení, případně barvu paluby garáže s vaším vozidlem, a vezměte si vše potřebné (oblečení, jídlo, pití) již s sebou.

Ferry cabinMarkings in the ferry garageOznačení garáže v trajektu

Pokud máte rezervovanou kajutu, doporučujeme si nejdříve zajít na recepci pro kartu k vaší kajutě a ubytovat se. Následně se již můžete vydat na prozkoumání lodi do všech veřejných míst, do restaurace, do míst odpočinku nebo na horní palubu, a připít si třeba sklenkou vína a sledovat při tom odplutí z přístavu. Jídlo i pití si můžete na palubu vzít svoje, nemusíte tedy nutně nic kupovat. Ceny občerstvení na trajektu jsou samozřejmě výrazně vyšší než ve městě v obchodě. Pohyb po palubách je volný, zakázaný je pouze v uzavřených prostorách a prostorách pro obsluhu lodi. Na horní palubě můžete trávit čas v podstatě po celou dobu plavby, ale doporučujeme si dostatečně odpočinout, ať se můžete v místě doplutí do přístavu hned rozjet do vašeho cíle vysněné dovolené.

Po doplutí lodi do přístavu budete rozhlasem vyzváni k příchodu ke svým vozům a postupnému odjezdu z lodi. U svého vozu buďte včas, aby nemuseli ostatní cestující čekat až jim uvolníte místo k odjezdu, protože vozidla jsou v garáži zaparkována v řadě za sebou.


Jak využít volný čas během plavby?

Přeprava trajektem na Sardinii vám také otevírá širokou škálu možností využití volného času na palubě. Můžete si odpočinout na sluneční palubě a užívat si osvěžující mořský vánek, prozkoumat různé restaurace a ochutnat lahodná jídla a nápoje nebo se těšit na zábavu a program, který je na palubě připraven. Některé trajekty nabízejí také wellness služby, jako jsou sauny, masáže a fitness centra, abyste si udrželi svou rovnováhu a relaxovali.

Co se týče využití volného času na trajektu, společnosti se snaží zajistit různé zábavní možnosti pro své pasažéry. Můžete si užít večer s živou hudbou a tancem v baru, sledovat film v kině na palubě, nebo si zahrát stolní hry se svými společníky. Některé trajekty nabízejí také dětské herny, kde se vaše děti mohou bavit a strávit příjemný čas.

Jak vypadá kajuta na trajektu

ferry cabin

Každá loď přepravující cestující v noci má k dispozici také kabiny k odpočinku a k přenocování. Rozdíly mezi kajutami různých trajektů nejsou velké, nečekejte ale velký luxus, tedy pokud se zrovna nejedná o prémiové apartmá zaoceánské výletní lodi. V nejčastěji užívaných trajektech jsou kabiny přiměřeně velké tak, aby se zde vešly až čtyři postele (bývají vždy 2 a 2 nad sebou). Součástí je také skříňka k uložení věcí, vlastní malá koupelna s toaletou a umyvadlem, většinou i se sprchou, pokud je také součástí nabídky. Vnitřní prostor koupelny s toaletou bývá z plastového kompozitu, a to zejména proto, aby se během plavby po větších vlnách nic nerozbilo, i když je plavidlo jinak velmi stabilní. Kajuta je připravena k odpočinku, je tedy čistá a postele povlečené. Prostor kajuty je velmi dostačující k odpočinku po dlouhé cestě autem a načerpání dostatku energie do nového dne.

Po noční plavbě budete čerství a připraveni si užít celý den u moře nebo jiné aktivitě, která vás bude bavit.

Ferry cabinFerry cabinFerry cabinFerry cabin

UPOZORNĚNÍ: Po zakotvení v cílovém přístavu si před opuštěním vaší kabiny pečlivě zkontrolujte vaše zavazadla, že s sebou odnášíte zejména své mobilní smartphony, notebooky, tablety, peněženky s osobními doklady, šperky a další osobní předměty. Raději ještě jednou před opuštěním prohlédněte celý vnitřní prostor kajuty. Jakmile cestující opustí loď, začne rozsáhlý úklid a vaše zapomenuté předměty v kajutě nebo na jiných místech lodi následně bude jen velmi složité dostat zpět. Neexistuje místo jako ztráty a nálezy, a to ani na daném trajektu, ani v kanceláři přepravce. Následně se nalodí noví cestující a loď během několika hodin odplouvá na jiné určené místo. A na loď se po opuštění přístavu není možné ani nijak dovolat. Je velmi pravděpodobné, že vaše zapomenuté věci na palubě lodi už nikdy neuvidíte !

UPOZORNĚNÍ: Před vyplutím lodi si pečlivě zkontrolujte mobilní telefon a vypněte si mobilní data. Během plavby na moři totiž není dostupný pozemní mobilní signál běžných operátorů, a jak volání, sms i data jsou poskytovány z paluby lodi a dosahují mnohonásobku běžných nákladů vaší smlouvy poskytovaných služeb v rámci Evropské Unie. Obecně si před dovolenou nastavte limit částky pro vyúčtování telefonu, abyste nebyli po návratu z dovolené nepříjemně překvapení vysokým účtem za váš mobilní telefon. Přibližné částky účtované v rámci paluby po vyplutí na moře upřesňujeme níže.

Náklady telefonu na palubě trajektu

Odchozí hovor může dosáhnout částky nad 60 Kč/minutu

Příchozí hovor nad 35 Kč/minutu

SMS nad 14 Kč Mobilní data na palubě lodi nad 302 Kč za 1MB dat !

Částky vždy záleží také na podmínkách tarifu vaší smlouvy s operátorem. U některých tarifů můžou být částky i mnohem vyšší.


Jakmile dorazíte na Sardinii, čekají vás další vzrušující možnosti. Ostrov nabízí širokou škálu ubytovacích zařízení, od luxusních hotelů po útulné apartmány a rodinné penziony. Můžete si vybrat ubytování přímo na pláži a probouzet se každé ráno s nádherným výhledem na moře, nebo se ubytovat v historickém centru města a prozkoumat jeho malebné uličky.

Co se týče volného času na Sardinii, možnosti jsou neomezené. Můžete si užívat slunných dnů na nejkrásnějších plážích s bílým pískem a tyrkysovými vodami, šnorchlovat a objevovat podmořský svět, nebo se vydat na dobrodružství do přírodních rezervací a parků. Sardinie je také rájem pro milovníky vodních sportů, jako je surfování, potápění a plachtění, kde si můžete vychutnat adrenalin a vzrušení.

Na ostrově nechybí ani kulturní zážitky. Navštivte historické památky, jako je starověká nuragická vesnice Su Nuraxi di Barumini ve střední části, která je zapsána na seznamu UNESCO, procházejte se malebnými uličkami starobylých měst a ochutnávejte místní speciality v tradičních restauracích.

Přeprava trajektem z Itálie na Sardinii je nejen praktickou a pohodlnou volbou, ale také zážitkem samotným o sobě. Díky svobodě přepravy vozidlem a pohodlí na palubě můžete plně využít svou cestu a zažít nezapomenutelné dobrodružství. A jakmile dorazíte na ostrov, připravte se na prozkoumávání nádherných pláží, historických památek a pestrou paletu aktivit, které vás na Sardinii očekávají. Pobyt na ostrově nabízí nejen relaxaci a zábavu, ale také možnost objevovat fascinující kulturu, přírodní krásy a bohatou historii.

Nezapomeňte si naplánovat návštěvu jedinečných pláží, které Sardinie nabízí. Pláže jako Cala Luna, Spiaggia della Pelosa nebo celá severovýchodní vyhlášená pobřežní oblast Costa Smeralda jsou známé svým bílým pískem, tyrkysovou vodou a úchvatnými výhledy. Můžete si zde užívat slunění, plavání, šnorchlování nebo si zapůjčit paddleboard a prozkoumat okolní zátoky.

Pro milovníky přírody je návštěva národního parku Arcipelago di La Maddalena nezapomenutelným zážitkem. Tento souostroví nabízí malebné pláže, krásné skály a bohatý podmořský svět. Můžete si zde pronajmout loď a objevovat skryté zátoky a nedotčené pláže, nebo se vydat na pěší turistiku a prozkoumat fascinující krajinu.

Na Sardinii se také můžete ponořit do bohaté historie a kultury ostrova. Navštivte archeologické naleziště Nora, které se nachází poblíž města Pula, a obdivujte starověké ruiny a pozůstatky římského města. Město Alghero pak nabízí atmosféru středověkého města se svými úzkými uličkami, opevněním a památkami.

Pro ochutnávku místní kuchyně se zastavte v tradičních restauracích a vychutnejte si místní speciality. Sardinská kuchyně je bohatá na čerstvé mořské plody, olivový olej, sýry, domácí těstoviny a lahodné víno. Nezapomeňte ochutnat tradiční pokrmy jako porceddu (pečené selátko), culurgiones (plněné těstoviny) nebo se sýrem pecorino.

Sardinie je takovým rájem pro dovolenou, který kombinuje přírodní krásy, kulturní dědictví a možnosti pro aktivní volný čas. Přeprava trajektem z Itálie na Sardinii vám umožní plně využít všechny tyto aspekty a zažít nezapomenutelnou dovolenou na ostrově, který se pyšní nádhernými plážemi, malebnými městy a bohatou historií. Zatímco cestování letadlem je rychlé a pohodlné, přeprava trajektem nabízí unikátní zážitek a výhody, které stojí za zvážení.

Co se týče podmínek na trajektu, všechny potřebné informace vám poskytne příslušná společnost. V závislosti na zvoleném trajektu a kategorii ubytování můžete očekávat různé služby a pohodlí. Zpravidla trajekty disponují klimatizací, sprchovými zařízeními, toaletami a přístupem k jídelnám a dalším vybavením. Je však vždy dobré se předem informovat o konkrétních podmínkách, abyste měli jistotu, že vaše potřeby budou splněny.

Pokud jde o ubytování na trajektu, můžete si vybrat mezi různými možnostmi, které se liší podle trajektové společnosti. Standardní kajuty nabízejí pohodlná lůžka a základní vybavení, zatímco luxusnější kajuty poskytují vyšší úroveň komfortu a soukromí. Luxusní kajuty často zahrnují vlastní sociální zařízení, balkon nebo terasu s výhledem na moře a další příjemné bonusy. Při výběru kajuty si můžete vybrat tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a preferencím.

Přeprava trajektem je skvělou volbou, pokud hledáte nejen efektivní dopravní prostředek, ale také zážitek a výhody během cesty. Získáte svobodu pohybu s vlastním vozidlem, možnost relaxace a odpočinku na palubě, a příležitost využít volný čas s různými zábavnými aktivitami. A jakmile dorazíte na Sardinii, čeká vás malebná příroda, úchvatné pláže, kulturní poklady a mnoho možností pro nezapomenutelné zážitky během vaší dovolené.

Můžete si také vybrat z nabídky přepravců a případně rezervovat lodní společnost do vaší příští destinace

Balearia propojuje Španělsko s Baleárskými ostrovy Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera a také zajišťuje plavby v Gibraltarském průlivu.

Color Line je přední norská lodní společnost s tradicí přes sto let spojující Norsko s Evropou.

Corsica Ferries se secializuje na plavby mezi Francií, Itálií a Korsikou, Sardinií a Elbou.

DFDS Seaways poskytuje trajektové spojení mezi Velkou Británií, Francií, Nizozemskem, Dánskem, Norskem a v Baltském moři.

Eckerö Line nabízí spojení mezi Finskem a Estonskem na populární trase Helsinky - Tallinn.

Finnlines disponuje rozsáhlou sítí trajektových tras v Baltském moři spojujících Finsko, Alandy, Švédsko, Německo a Rusko.

P&O Ferries je jedna z největších trajektových společností ve Velké Británii, zajišťující trasy z Francie, Belgie, Nizozemska, Irska, Anglie a Severního Irska.

Polferries je Polsko-Baltská společnost provozující trajekty mezi Polskem a Skandinávií.

Scandlines provozuje trajektové linky mezi Dánskem, Německem a Švédskem.

Stena Line nabízí trajektové spojení po celé Velké Británii, Irsku, Nizozemsku, Francii, Skandinávii a v Baltském moři.

Tallink Silja Line vás dopraví do těch nejlepších destinací v Baltském moři, včetně Finska, Estonska, Lotyšska, Švédska a ostrovů Alandy.

Trasmediterranea spojuje Španělsko s Baleárskými ostrovy, Kanárskými ostrovy, autonomními městy Ceuta a Melilla a také mezi Marokem a Alžírskem v severní Africe.

TT Line spojuje Německo a Polsko se Švédskem, a to s využitím moderní, spolehlivé, vysoce kvalitní a ekologické flotily lodí.


PŘEJEME VÁM ŠŤASTNOU CESTU A PŘÍJEMNÉ ZÁŽITKY AŤ CESTUJETE KAMKOLIV!


Texty písní a překlady, které se nacházejí na serveru RadioOnline.cz, jsou chráněny autorskými právy jejich vlastníků a slouží výhradně ke vzdělávacím účelům. Nahlásit protiprávní obsah